„Přestal jsem být nervózní před lidmi“

Vyřešili jsme mou nervozitu objevující se při vystupování před větším počtem lidí a také jsem se naučil ovlivňovat své vyjadřování díky změně pozice těla. Některé techniky jsem začal sám používat v každodenním životě.

Jan Havlena, IT kouč

„Naučil jsem se kdykoliv se uklidnit“

Když jsem rozlítaný, roztěkaný a ve stresu, tak si udělám ten svůj „uklidňovák“ a jsem klidný. Díky Jirkovi jsem se naučil si navodit emoce, které si přeju mít.

„Můj strach ze tmy je fuč“

S Jirkou se známe už řadu let. Jednou jsme se sešli v kavárně jako kamarádi. Já jsem zmínil, že procházím těžkým rozchodem a Jirka mi nabídl, že mi s tím pomůže. Souhlasil jsem a opravdu nelituji – výrazně mi pomohl.

O rok později jsem kontaktoval Jirku už já sám – chtěl jsem si vyřešit dvě záležitosti, které mě tížily. Jednou byl strach ze tmy, druhou moje pracovní motivace, vyhoření a ztráta přesvědčení, že daná práce má smysl.

Strach se na podvědomé rovině ztratil během jediného sezení – ještě ten den jsem si šel ověřit, že se opravdu rozplynul do jednoho pro mne do té doby velmi tísnivého prostředí. Tam mě čekalo tmavé schodiště, od kterého jsem vždy utíkal. Najednou už nebylo tak strašidelné jako předtím. Stál jsem tam klidně s úsměvem na tváři a dokonce jsem do tmy vykročil a podíval se za roh, pak za druhý – tam už prosvítalo světlo a já věděl, že paranoia je pryč.

V práci se dnes cítím dobře, tím více, že jsem si uvědomil, kam chci směřovat moje pracovní nasazení dlouhodobě. Za to opět vděčím Jirkovi.

Co se mi na sezení s Jirkou líbí nejvíce, je to zaměření na řešení problému, ne na problém samotný. Tím se rychle dosáhne kýženého výsledku a člověk dostane do rukou všestranný nástroj, kterým dokáže řešit nejen tento konkrétní problém, ale i řadu dalších. A výsledky se dostaví opravdu rychle. Stačí jen být otevřený pro mne dnes už přirozenému, předtím však neznámému přístupu.

Petr Žabka, IT konzultant

„Překonal jsem překážky v práci“

Dlouho jsem se plácal v pracovních záležitostech, které jsem nebyl schopen efektivně řešit a mělo to vliv na celou moji firmu.

Spolupracoval jsem před Jirkou už se třemi kouči, ale ta spolupráce mi příliš nepomáhala a z těch sezení jsem většinou neměl příliš dobrý pocit. Takže jsem byl velmi skeptický a rozhodnutý nepokračovat už s nikým jiným a řešit si věci vlastní cestou.

Ale náhodou jsme se potkali s Jirkou.

Přišli jsme na to, že cíle, které jsem si s těmi předchozími kouči stanovoval, nebyly podle mého přesvědčení. S Jirkou jsme si stanovili už správný cíl. Přestože byl nehmotný, byl nastavený tak, abych poznal, že se k němu blížím.

Naše setkání s Jirkou skutečně přinášela výsledky. V každodenním pracovním životě jsem byl schopen dělal rozhodnutí rychleji, efektivněji a tak, jak bych si představoval, aby to bylo.

Potvrdilo se mi, že všechno je to o nastavení hlavy a ty překážky, které si často klademe, jsou často jen naše překážky. S pomocí Jirky se mi podařilo valnou většinu těch překážek překonat.

Na Jirkovi je vidět, že ho to baví. Nejenže je velmi empatický člověk a dokáže se do vás vcítit, ale taky je s ním hodně příjemná spolupráce. Rád doporučuju, s Jirkou neuděláte chybu.

„Objevil jsem sílu podvědomí“

Jirkův koučink mi otevřel oči v tom, že můžu pracovat se svým podvědomím a že je to možná mocnější než všechno jen racionálně rozebírat.

Jirka má vřelý, přátelský, optimistický přístup, dává do toho energii a pozitivní „vibe“. Dokázal ve mně vzbudit nadšení a motivaci poprat se s mými výzvami. Po každém setkání s Jirkou jsem se cítil dobře.

Jirku bych doporučil lidem, kteří jsou zaseknutí v neustálém řešení svých problémů přílišným přemýšlením a taky těm, kteří NLP zatím neznají nebo nikdy nepracovali se svým podvědomím.

Jirkův přístup vám ukáže nový způsob, jak na sobě pracovat a zároveň se při tom budete cítit skvěle.

„I enjoyed my running again“

Before I met Jirka, I had never been inclined to try any sort of life-coaching nor had I heard of neuro-linguistic programming. After getting to know Jirka, his intelligent, warm and open disposition sparked my interest in his work.

With only one brief session, I learned mental techniques aimed at reconciling my doubts and anxieties related to my running career that I can implement at any time and place even unrelated to athletics.

Jirka taught me how to separate myself from and analyze my negative thoughts. He taught me how to mediate my optimistic and negative thoughts by making the conflicting "personalities" in my brain work together to better serve me.

In periods of athletic stress, these simple techniques have been extremely helpful in reducing my anxiety and self-induced pressure, and helping me focus on physical and emotional balance.

Mel Devoney, studentka

„Překonala jsem rozhodovací paralýzu“

V období, kdy se mi nahromadilo moc práce najednou, jsem se při rozhodování necítila ve své kůži. Chyběla mi nejen kreativita a empatie, ale také jsem k vyřešení problému neviděla žádnou nebo pouze jednu cestu. Přes NLP koučink jsem se naučila, jak najít víc možných variant řešení, rozhodovat se a spojit si rozhodnutí s pozitivní emocí.

Katka Rovná, koordinátorka kultury v Kuřimi

„Naplno se mi vrátilo nadšení z hraní“

Hodně teď cvičím a den za dnem vidím, jak se zlepšuju. V hlavě jsem se vrátil k cílům, které jsem si vysnil, když jsem s trumpetou začínal, a to mi dává ohromné množství energie do práce.

Několikrát jsem si na Jirku s vděkem vzpomněl. Nikdy by mě nenapadlo, že tři koučinky tolik pomůžou. Díky za to!

Karel Mužátko, muzikant

„Stačilo jednoduše přehodit výhybku

Většinou mi netrvá dlouho problémy vyřešit. Ale s některými jsem si nevěděl rady, například s pocity úzkosti a nervozity při konverzacích s lidmi. Nedala mi odpověď ani psycholožka ani nikdo z mých mentorů.

Zaujalo mě, jak Jirka mluvil o NLP – není třeba složitě řešit problémy, které máme, jde to jednoduše, je potřeba jen „přehodit výhybku“.

A opravdu, měli jsme několik setkání, při kterých se mnou Jirka pracoval efektivními metodami, které mi pomohly mé problémy vyřešit. Tak jednoduše, že se mi tomu až nechtělo věřit.

Jirka je empatický, je vidět, že chce opravdu pomoct. Oceňuju na něm profesionalitu a zároveň přátelský přístup.

Koučink s Jirkou bych doporučil každému, kdo by chtěl jednoduše pohnout s problémem, se kterým si neví rady.

Pomáhám lidem stát se lidmi, kterými chtějí být.

Půjdeme do toho i spolu?

Pojďme si domluvit nezávaznou úvodní konzultaci.

Trvá 15-20 minut a je zdarma.

Chci vědět víc