Co se naučíte

zvládat
emoce
 • cítit se dobře, kdykoliv to potřebujete
 • odstranit negativní emoce, které máte spojené s určitými lidmi nebo situacemi
 • „přehodit výhybku“ - změnit snadno nežádoucí zajeté reakce a návyky
mít kvalitnější
vztahy
 • rychle se s druhým člověkem dostat „na jednu vlnu"
 • lépe pochopit druhé
vytříbit svou
komunikaci
 • kvalitně naslouchat a ptát se
 • vhodně volit slova v komunikaci se sebou i s druhými
 • lépe číst řeč těla

Naučíte se základní dovednosti z NLP, které vám obohatí každodenní život
a na kterých budete moci dále stavět.

Bude to praktické

Nové dovednosti se neučíme čtením nebo poslechem, ale praxí. Musíme si to zažít - a jakmile nám to zafunguje, můžeme to kdykoliv zopakovat. Stejně tak na tomto kurzu bude všechno praktické, žádné přednášky. Díky tomu si opravdu odnesete dovednosti (nejen vědomosti).

Každý postup názorně ukážu, budete tak moci napodobovat (což je nejrychlejší a nejúčinnější forma učení, díky které jsme se jako děti naučili mluvit nebo chodit).

Získáte účinné nástroje pro osobní rozvoj

Tvůrci NLP vypozorovali, co opravdu dělají nejúspěšnější terapeuti a komunikátoři, napodobovali je tak dlouho, až jim to začalo fungovat taky. Pak vypustili to, co nebylo potřeba, zbytek přehledně popsali a učili dál. Když jejich studenti úspěšně dosahovali stejných výsledků, znamenalo to, že postupy opravdu fungují – zpravidla dokonce efektivněji než to, co původně vypozorovali.

Díky tomu je NLP čistě praktické, až neuvěřitelně efektivní (protože neobsahuje, co není potřeba pro dosažení výsledku) a dá se dobře předávat dál.

Naučíte se hodně v krátkém čase a prvotřídní kvalitě

Kurz jsem sestavil tak, abyste během víkendu pronikli do „tajů“ NLP, které využijete každý den a na kterých budete moci dále stavět.

Budeme pracovat v malé skupině (do 15 lidí), takže každému z vás věnuju dostatek pozornosti, abyste si opravdu odnesli maximum.

Kdo kurz vede

Kurz vedu přímo já. Jsem certifikovaným trenérem NLP, trénoval jsem mj. přímo u jednoho z tvůrců NLP Johna Grindera, takže mám NLP doslova z první ruky. I tento kurz vedu v duchu jeho přístupu, který se vytříbil více než 40 lety zkušeností s vývojem a výukou NLP.

Používám NLP neustále – pro sebe, k pomoci druhým v rámci koučinku a také na kurzech. Rád vám předám své dovednosti a zkušenosti.

Obsah kurzu

Sobota dopoledne:
 • seznámení
 • rapport - rychlé navázání vztahu s druhými, kdy jsme "na jedné vlně"
 • čtení řeči těla - výrazně se v tom zlepšíte bez nesmyslných interpretací, co co znamená
Sobota odpoledne:
 • jak rychle měnit své emoce
 • kotvy - vytvoření „spouštěčů“ emocí; a naopak zrušení těch nežádoucích, které v sobě máme
 • koučovací a komunikační dovednosti: naslouchání, ne-dávání rad, dobré otázky...
Neděle dopoledne:
 • změna úhlu pohledu - situace z pohledu druhého člověka, získání nadhledu
 • slova - jak je volit, abychom sami sebe nebrzdili a lépe komunikovali s druhými
Neděle odpoledne:
 • „přehození výhybky“ v zajetých kolejích našich vzorců myšlení a chování (technika „swish“)
 • propojení naučeného dohromady a další procvičování

Kromě témat výše vám průběžně předám celou řadu principů a poznatků z NLP, které využijete na kurzu i po něm.

Obsah se může mírně změnit, protože jej přizpůsobím vašim potřebám.

Jak to vypadalo minule

9. a 10. listopadu 2019

Jednou ze zásadních dovedností v NLP je umět se rychle naladit na druhého člověka, vytvořit tzv. rapport (pocit, že jsme „na jedné vlně“). Díky tomu jde pak veškerá komunikace líp, ať už v koučinku, při vedení lidí nebo seznamování se.

Většina účastníků nikoho neznala, ale díky několika cvičením zaměřeným na rychlé vytvoření rapportu se rychle sblížili. Navíc se přitom naučili, jak se rychle naladit na lidi i mimo tento kurz.

Skupina byla různorodá, jak věkově, tak profesně. Od manažerky přes studenta, lektora vzdělávacích kurzů, designérku webů a programátory až po kouče. Ti všichni se rozhodli osvojit si základy NLP, aby je mohli využívat jak ve své práci, tak v osobním životě.

Na kurzech se mi osvědčuje jít přes prožitek. Nejdřív toho moc nevysvětlovat a teprve poté, co si účastníci projdou pečlivě nadesignovaným cvičením, nasdílet společně poznatky a aha momenty a všimnout si společně obecnějších principů. Touto cestou si každý odnese maximum, ať už na sobě pracuje a zajímá ho osobní rozvoj, nebo je tento kurz teprve začátkem zaměření se na sebe. Tímto způsobem si každý také snáze najde svůj způsob, jak to začlenit právě do svého osobního i profesního života. Někdy jsem byl překvapený, co všechno si účastníci během cvičení uvědomili – kdybych jim to nadiktoval, nikdy by to nemělo takový efekt.

Kurz se konal v "dětském sále" Prostoru 8. Bylo to inspirativní prostředí naprosto odlišné od sterilních školicích místností. Pracovali jsme hodně ve dvojicích a výhodou bylo, že se dvojice mohly rozprostřít po prostoru.

Byly to intenzivní dva dny. I tak (nebo právě proto) účastníci na konci odcházeli rozzáření a obohacení. A já taky, je pro mě naplňující pocit, když vidím, jak lidé na mých kurzech objevují způsoby, jak efektivně pracovat se svou myslí, a díky tomu se pak v životě můžou cítit líp.

Co na kurz říkají účastníci

"Celý kurz mi poskytl možnost dívat se kritičtěji sama na sebe a sladit své vnitřní prožívání s tím, co ventiluju navenek. Naučila jsem se nemít strach z toho, že něco nevím a najednou je každá věc, kterou bych dříve vnímala jako ohrožení a vzbuzovala ve mně nepříjemné pocity, novou znalostí - takže se cítím chytřejší a chytřejší a "ježiš, já jsem tak blbá" jak mi dříve rezonovalo v hlavě už být ani nedokážu :D

Celkově jsem si kurz užila a těžím z něj každý den."

Jana Světlíková

Vše v kurzu je propojené – co se naučíte na začátku, budete využívat po celý zbytek kurzu.
Získáte tak solidní dovednosti, které budete moci snadno využívat každý den.

Praktické informace

Cena:
4500 Kč
Příští termín:
víkend 29. února a 1. března 2020
nehodí se?
Místo:
Praha
Prostor 8, Šmilovského 8

Přihlašování

Míst není mnoho, takže si to své rezervujte co nejdříve.

Chcete se na něco doptat, ať jste si jistí, jestli je to pro vás?

Zavolejte mi rovnou na 732 819 884 nebo napište na jirka@jirkamartisek.cz.

Rezervujte si místo:

Prosím zadejte jméno.
Prosím zadejte e-mail.
Prosím zadejte telefon.
Prosím vyberte termín.