Příběhy klientů

Co jim přinesla naše spolupráce

Pomáhám lidem stát se lidmi, kterými chtějí být.

„ÚZKOSTI JSOU PRYČ“

„Třicet let jsem se potýkala s úzkostmi, které mi braly radost ze života. A pak přišel Jirka a během hodiny mě toho zbavil. Už jsem nevěřila, že by mi s tím někdo mohl pomoct. Děkuju!“

Iveta Suchánková

finanční specialistka

„PŘESTAL JSEM BÝT NERVÓZNÍ PŘED LIDMI“

„Vyřešili jsme mou nervozitu objevující se při vystupování před větším počtem lidí a také jsem se naučil ovlivňovat své vyjadřování díky změně pozice těla. Některé techniky jsem začal sám používat v každodenním životě.“

Jan Havlena

IT kouč

„POSOUVÁM HRANICE SVÉHO MYŠLENÍ“

“V práci jsem běžně zažíval stres, věčně jsem nestíhal a před některými schůzkami jsem byl nervózní víc, než by se mi líbilo.

Zaujalo mě, co Jirka dělá, a domluvili jsme si první koučink. Řekl jsem si, že za zkoušku nic nedám a kdyby to nefungovalo, ztratil bych maximálně hodinu svého času.

Jsem rád, že jsem to udělal. Už na prvním setkání mi výrazně pomohl, a tak jsme se domluvili na dlouhodobé spolupráci.

U témat, která s Jirkou řeším, vidím jasný a rychlý posun. Není to plácání a bavení se s někým o něčem, co nemá výstup nebo možná bude mít až někdy v budoucnu. Když mě něco štve nebo chci něco napravit, zlepšit nebo odblokovat, chci se na to zaměřit a udělat potřebné kroky, chci hmatatelný výsledek. A to na koučinku s Jirkou dostávám.

Dlouhodobý koučink má pro mě smysl v tom, že posouvám hranice svého myšlení, strachů, bloků, dělám si pořádek v tom, co chci a jak to chci. Zlepšuju si tím život.

Cítím, že se před Jirkou nemusím za nic stydět, můžu k němu být otevřený. Dokáže chápat a respektovat cokoliv, s čím na koučink přijdu.

Jirkův koučink bych doporučil zejména lidem, kteří jsou výkonově zaměření, mají už výsledky a chtějí se posunout zase o velký kus dál za krátký čas.

Jan Novák

podnikatel v oblasti financí

„STAČILO JEDNODUŠE PŘEHODIT VÝHYBKU “

„Většinou mi netrvá dlouho problémy vyřešit. Ale s některými jsem si nevěděl rady, například s pocity úzkosti a nervozity při konverzacích s lidmi. Nedala mi odpověď ani psycholožka ani nikdo z mých mentorů.

Zaujalo mě, jak Jirka mluvil o NLP – není třeba složitě řešit problémy, které máme, jde to jednoduše, je potřeba jen „přehodit výhybku“.

A opravdu, měli jsme několik setkání, při kterých se mnou Jirka pracoval efektivními metodami, které mi pomohly mé problémy vyřešit. Tak jednoduše, že se mi tomu až nechtělo věřit.

Jirka je empatický, je vidět, že chce opravdu pomoct. Oceňuju na něm profesionalitu a zároveň přátelský přístup.

Koučink s Jirkou bych doporučil každému, kdo by chtěl jednoduše pohnout s problémem, se kterým si neví rady.“

Adam Štrunc

student-podnikatel

„PŘEKONAL JSEM PŘEKÁŽKY V PRÁCI“

„Dlouho jsem se plácal v pracovních záležitostech, které jsem nebyl schopen efektivně řešit a mělo to vliv na celou moji firmu.

Spolupracoval jsem před Jirkou už se třemi kouči, ale ta spolupráce mi příliš nepomáhala a z těch sezení jsem většinou neměl příliš dobrý pocit. Takže jsem byl velmi skeptický a rozhodnutý nepokračovat už s nikým jiným a řešit si věci vlastní cestou.

Ale náhodou jsme se potkali s Jirkou.

Přišli jsme na to, že cíle, které jsem si s těmi předchozími kouči stanovoval, nebyly podle mého přesvědčení. S Jirkou jsme si stanovili už správný cíl. Přestože byl nehmotný, byl nastavený tak, abych poznal, že se k němu blížím.

Naše setkání s Jirkou skutečně přinášela výsledky. V každodenním pracovním životě jsem byl schopen dělal rozhodnutí rychleji, efektivněji a tak, jak bych si představoval, aby to bylo.

Potvrdilo se mi, že všechno je to o nastavení hlavy a ty překážky, které si často klademe, jsou často jen naše překážky. S pomocí Jirky se mi podařilo valnou většinu těch překážek překonat.

Na Jirkovi je vidět, že ho to baví. Nejenže je velmi empatický člověk a dokáže se do vás vcítit, ale taky je s ním hodně příjemná spolupráce. Rád doporučuju, s Jirkou neuděláte chybu.“

Martin Kůra

podnikatel

„NAUČILA JSEM SE ZAČÍNAT U SEBE A NEOBVIŇOVAT DRUHÉ“

„Někdy na jaře loňského roku jsem četla knihu Richarda Bandlera NLP pro každého – Naprogramujte svou hlavu na úspěch. V knize je popsáno, jak lze jednoduchými technikami zcela změnit svůj život a udělat jej šťastnější. Přemýšlela jsem, kdy naposledy jsem se vlastně cítila zcela šťastná a nemohla si na tu chvíli vzpomenout. Došlo mi, že se ve svém životě pořád za něčím honím a už ani nevnímám svět kolem sebe, že jsem už jenom kousek od vyhoření.

Koučink s Jirkou mě naučil, že když chci jakoukoliv změnu, musím začít nejprve u sebe. Jsem to já, kdo vytváří myšlenky, z nich emoce a následně formuje vztahy. Přestala jsem obviňovat své okolí za to, jak se cítím. Zažila jsem celou řadu „aha momentů“, které mě přivedly k hlubšímu uvědomění. Nikdy mě například nenapadlo, že sebeláska by mohlo být moje téma.

Jirkův styl koučování je velmi příjemný a profesionální. Dokáže dobře reagovat na to, jak se člověk v danou chvíli cítí. Flexibilně přizpůsobuje jednotlivé techniky potřebám druhého. Umí se „navnímat“ a vždycky, opravdu vždycky, má dobrou náladu.

Jako kouče bych Jirku doporučila všem lidem, kteří už mají nějakou vizi, ale třeba si ještě úplně nejsou jistí tím, jak tuto vizi naplnit. Ale také těm, kteří chtějí jednoduše udělat svůj život šťastnější a cítí, že potřebují někoho, kdo jim ukáže cestu a nějakou dobu je na té cestě bude provázet.

Kateřina Schwarzová

manažerka

„OBJEVIL JSEM SÍLU PODVĚDOMÍ“

„Jirkův koučink mi otevřel oči v tom, že můžu pracovat se svým podvědomím a že je to možná mocnější než všechno jen racionálně rozebírat.

Jirka má vřelý, přátelský, optimistický přístup, dává do toho energii a pozitivní „vibe“. Dokázal ve mně vzbudit nadšení a motivaci poprat se s mými výzvami. Po každém setkání s Jirkou jsem se cítil dobře.

Jirku bych doporučil lidem, kteří jsou zaseknutí v neustálém řešení svých problémů přílišným přemýšlením a taky těm, kteří NLP zatím neznají nebo nikdy nepracovali se svým podvědomím.

Jirkův přístup vám ukáže nový způsob, jak na sobě pracovat a zároveň se při tom budete cítit skvěle.”

Jakub Lexa

podnikatel

„I ENJOYED MY RUNNING AGAIN“

„Before I met Jirka, I had never been inclined to try any sort of life-coaching nor had I heard of neuro-linguistic programming. After getting to know Jirka, his intelligent, warm and open disposition sparked my interest in his work.

With only one brief session, I learned mental techniques aimed at reconciling my doubts and anxieties related to my running career that I can implement at any time and place even unrelated to athletics.

Jirka taught me how to separate myself from and analyze my negative thoughts. He taught me how to mediate my optimistic and negative thoughts by making the conflicting “personalities” in my brain work together to better serve me.

In periods of athletic stress, these simple techniques have been extremely helpful in reducing my anxiety and self-induced pressure, and helping me focus on physical and emotional balance.“

Mel Devoney

studentka

„PŘEKONALA JSEM ROZHODOVACÍ PARALÝZU“

V období, kdy se mi nahromadilo moc práce najednou, jsem se při rozhodování necítila ve své kůži. Chyběla mi nejen kreativita a empatie, ale také jsem k vyřešení problému neviděla žádnou nebo pouze jednu cestu. Přes NLP koučink jsem se naučila, jak najít víc možných variant řešení, rozhodovat se a spojit si rozhodnutí s pozitivní emocí.

Katka Rovná

koordinátorka kultury v Kuřimi

„NAPLNO SE MI VRÁTILO NADŠENÍ Z HRANÍ“

„Hodně teď cvičím a den za dnem vidím, jak se zlepšuju. V hlavě jsem se vrátil k cílům, které jsem si vysnil, když jsem s trumpetou začínal, a to mi dává ohromné množství energie do práce.

Několikrát jsem si na Jirku s vděkem vzpomněl. Nikdy by mě nenapadlo, že tři koučinky tolik pomůžou. Díky za to!“

Karel Mužátko

muzikant

„VÍCE SI VĚŘÍM“

Původně jsem se Jirkovi ozvala ohledně přejídání. Rychle jsme ale došli k tomu, že opravdovým problémem je nízké sebevědomí a přejídání je jen jeho důsledek.

Máme za sebou zatím 3 setkání během dvou měsíců a už teď na sobě pociťuji důležité změny a více si věřím. Dřív jsem měla strach komunikovat s okolím, teď je to výrazně lepší. Už nad věcmi tolik nepřemýšlím a neomílám si dokola, že jsem něco udělala špatně. Beru věci s větším nadhledem.

Začala jsem věřit, že zvládnu školu. Hodně mi to pomohlo u státnic, do kterých jsem šla s klidem a pocitem větší jistoty. Až mě to překvapilo, takhle jsem se u žádné předchozí zkoušky necítila. A navíc – dala jsem je!

Jirkův koučink bych doporučila komukoliv, kdo chce něco změnit – protože na tématu zase tolik nezáleží. Jirkův přístup je účinný, hned po prvním setkání jsem viděla a cítila pokroky. Jasně, že to chce práci i na mé straně, ale koučink mi pomohl přemýšlet jinak. Má to opravdové výsledky.”

Monika Teplá

studentka

„MŮJ STRACH ZE TMY JE FUČ“

S Jirkou se známe už řadu let. Jednou jsme se sešli v kavárně jako kamarádi. Já jsem zmínil, že procházím těžkým rozchodem a Jirka mi nabídl, že mi s tím pomůže. Souhlasil jsem a opravdu nelituji – výrazně mi pomohl.

O rok později jsem kontaktoval Jirku už já sám – chtěl jsem si vyřešit dvě záležitosti, které mě tížily. Jednou byl strach ze tmy, druhou moje pracovní motivace, vyhoření a ztráta přesvědčení, že daná práce má smysl.

Strach se na podvědomé rovině ztratil během jediného sezení – ještě ten den jsem si šel ověřit, že se opravdu rozplynul do jednoho pro mne do té doby velmi tísnivého prostředí. Tam mě čekalo tmavé schodiště, od kterého jsem vždy utíkal. Najednou už nebylo tak strašidelné jako předtím. Stál jsem tam klidně s úsměvem na tváři a dokonce jsem do tmy vykročil a podíval se za roh, pak za druhý – tam už prosvítalo světlo a já věděl, že paranoia je pryč.

V práci se dnes cítím dobře, tím více, že jsem si uvědomil, kam chci směřovat moje pracovní nasazení dlouhodobě. Za to opět vděčím Jirkovi.

Co se mi na sezení s Jirkou líbí nejvíce, je to zaměření na řešení problému, ne na problém samotný. Tím se rychle dosáhne kýženého výsledku a člověk dostane do rukou všestranný nástroj, kterým dokáže řešit nejen tento konkrétní problém, ale i řadu dalších. A výsledky se dostaví opravdu rychle. Stačí jen být otevřený pro mne dnes už přirozenému, předtím však neznámému přístupu.”

Petr Žabka

IT konzultant

„JE SKVĚLÉ CÍTIT SE ZASE SEBEVĚDOMĚ“

Řešil jsem absenci sebevědomí. Úplně jsem zapomněl, jaké to je být sebevědomý.

Cítil jsem strach ze selhání. A taky jsem neuměl říct ne – a lidé to zneužívali.

Hledal jsem různé metody seberozvoje. Spirituální metody na mě nefungovaly, jsem racionální člověk a potřebuju racionální přístup. A tak jsem se na doporučení mé přítelkyně dostal k NLP.
Našel jsem pár NLP koučů a podle sympatií jsem si vybral Jirku.

Měli jsme několik online setkání a už na prvním jsem zažil zásadní změnu. Dřív jsem se sesypal i z malých věcí, ale od toho prvního setkání se mi to nestalo ani jednou. Jako bych to už ani nedokázal. Moje nové nastavení mi to už nedovolí.


Strach ze selhání už vůbec nemám. Před pár dny jsem hodně “selhal”, ale vůbec jsem se z toho nesesypal, naopak. Během minuty jsem se z toho poučil.


Je super cítit se sebevědomě. Svět je jednodušší, člověk si dělá míň starostí, má v životě míň stresu. Umím si představit takhle žít po zbytek života, to jsem si předtím představit nedokázal.

Richard Sándor

fotograf na volné noze

„PŘEKVAPILA MĚ TA JEDNODUCHOST“

Trápila mě vracející se minulost a tíživé myšlenky. Nedařilo se mi s tím pracovat a omezovalo mě to v mém životě, škodilo to i mým vztahům.

Na doporučení dcery jsem kontaktovala Jirku Martiška. Na prvním setkání jsme zpracovali bolest, která se mi roky ukládala v těle. Je pryč. Už je to téměř měsíc a bolest se znovu neobjevila.

Na dalších dvou setkáních jsme zpracovali další dvě témata. Změna je tak výrazná, že si až říkám, co jsem to vlastně vyváděla, proč jsem se chovala tak, jak jsem se chovala.

Překvapila mě jednoduchost metod, kterými se mnou Jirka pracoval. Rychle jsme dokázali odhalit příčinu problému a vyřešit ji. Sama bych na to nepřišla.

Když jsem poslouchala Jirkův podcast, věřila jsem, že to funguje, ale teď jsem to sama zažila.

Na setkáních jsem se vždy cítila dobře. Jirka má velice pozitivní přístup. A Jirkův úsměv je nakažlivý.

Alena Bendlová

Půjdeme do toho i spolu?

Pojďme si domluvit nezávaznou úvodní konzultaci. Trvá 15-20 minut a je zdarma.

 jirka@jirkamartisek.cz